Lukáš Grygar

Editor časopisu Forbes, moderátor pořadu Quest na Radiu Wave, člen hudební skupiny Pris. 

Ve světě publicistiky a psaného slova se etabloval na počátku milénia především jako herní novinář. Jeho recenze a komentáře nově vydávaných počítačových her se brzy staly vyhledávanými a hojně komentovanými.

Hluboký vztah k hudbě ho přivedl k práci pro hudební časopis Full Moon, výborná znalost anglického jazyka se stala fundamentem pro jeho překladatelský opus díla S. a L. Hawkingových.

Lukáš si pro U:FEST připravil přednášku: Kyberpunk’s not dead: tak dlouho jsme vyhlíželi svět budoucnosti, jak ho vykresloval kdysi kontrakulturní literární žánr, až v něm najednou žijeme až po uši – a samotnému kyberpunku paradoxně schází zuby, kterými by měl problémy digitální doby cupovat na kusy. Jak uchovat sebe sama v bludišti algoritmů a generativní umělé inteligence? A proč dnes nenaletět metaverzům, o kterých kdysi cyberpunks tak snili?

A tady pro nás připravil doprovodnou výstavu, která nahlédne do virtuálních světů, vycházejících z kyberpunkových inspiračních zdrojů. Jak se vyvíjela jejich podoba a technologické mantinely?